Символіка району

Герб Нікольського району

Щит герба району із зеленим краєм. На лінії поділу три срібні хвилясті лінії середньої товщини. У блакитному полі - покладені навхрест срібний руський меч і кривий ятаган. Лінія поділу обрамлена срібно-чорною фігуркою, верхньою частиною нагадує торс людини.

З лівого боку - три колоса злаку із зеленим листям, з правого боку - гілки дуба з плодами (жолудями). Колосся злаку і гілки дуба оповиті блакитною стрічкою, у нижній частині на якій золотими літерами українською мовою накреслена назва території - «Нікольський район».

Символіка

Блакитний колір щита символізує світлі надії, добрі устремління, характерні для людей, що населяють район. Крім того, блакитний - це колір неба. Зелений колір - символ достатку, що дає людям тутешня земля, а також символ багатої рослинності краю. Зображене на гербі стародавню зброю - це данина мужності руських воїнів, відважно боровшихся з переважаючими силами татаро-монголів у битві на річці Калка (річка Калка протікає у Нікольському районі).

Поміщена в герб срібно чорна фігурка символізує заповідник Кам'яні могили, що знаходяться на землі району. Колосся злаку говорять про те, що основним видом життєдіяльності в районі є сільське господарство. Гілки дуба вказують на наявність у районі дубових лісництв Азовська дача та ін.

Паспорт герба та прапора Нікольського (Володарського) району був затверджено 26.06.2002 року рішенням Нікольської (Володарської) районної ради.

Прапор Нікольського району