Символіка району

                                                                         Герб Нікольського району

    Щит герба району із зеленим краєм. На лінії поділу три срібні хвилясті лінії середньої товщини. У блакитному полі - покладені навхрест срібний руський меч і кривий ятаган. Лінія поділу обрамлена срібно-чорною фігуркою, верхньою частиною нагадує торс людини.

      З лівого боку - три колоса злаку із зеленим листям, з правого боку - гілки дуба з плодами (жолудями). Колосся злаку і гілки дуба оповиті блакитною стрічкою, у нижній частині на якій золотими літерами українською мовою накреслена назва території - «Нікольський район».

                                                        Символіка

     Блакитний колір щита символізує світлі надії, добрі устремління, характерні для людей, що населяють район. Крім того, блакитний - це колір неба. Зелений колір - символ достатку, що дає людям тутешня земля, а також символ багатої рослинності краю. Зображене на гербі стародавню зброю - це данина мужності руських воїнів, відважно боровшихся з переважаючими силами татаро-монголів у битві на річці Калка (річка Калка протікає у Нікольському районі).  

      Поміщена в герб срібно чорна фігурка символізує заповідник Кам'яні могили, що знаходяться на землі району. Колосся злаку говорять про те, що основним видом життєдіяльності в районі є сільське господарство. Гілки дуба вказують на наявність у районі дубових лісництв Азовська дача та ін.

     Паспорт герба та прапора Нікольського (Володарського) району був затверджено 26.06.2002 року рішенням Нікольської (Володарської) районної ради.

Прапор Нікольського району 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора