Про підсумки роботи у 2020 році Мангушського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області

Дата: 22.01.2021 10:27
Кількість переглядів: 13

Про підсумки роботи у 2020 році  щодо виконання бюджету  Мангушського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області та завдання на 2021 рік

 

Робота Мангушського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі-управління) впродовж 2020 року була спрямована на виконання пріоритетів та завдань, визначених Урядом та Пенсійним фондом України по забезпеченню своєчасної та в повному обсязі виплати пенсій та соціальних допомог, наповненню доходної частини бюджету управління,  а також розпоряджень Голови облдержадміністрації та рішень колегії з цих питань.

 

Основним джерелом власних коштів бюджету Пенсійного фонду України, понад 90,0%, є єдиний соціальний внесок, адміністрування якого здійснюється Державною фіскальною службою.

 

 З суми єдиного соціального внеску, сплаченого платниками, до Пенсійного фонду України надходить 85,6%.

 

Загальна сума надходжень власних коштів за 2020 рік по управлінню склала 131,2 млн грн , з яких:

 кошти від надходження частини єдиного соціального внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, адміністрування якого здійснюють органи Державної фіскальної служби , склали 130,5 млн грн;

 власні надходження, які адмініструються Пенсійним фондом України, склали 0,7 млн грн;

 

Планові показники власних надходжень, які адмініструються Пенсійним фондом України, за 2020 рік виконані на 114,5%.

На виплату дострокових пільгових пенсій управлінням в минулому році на компенсаційній основі спрямовано 293,0 тис. грн власних доходів, з яких до бюджету Фонду повернуто 100%, що призвело в Нікольському районі до відсутності заборгованості зі сплати платежів, адміністрування яких здійснюють органи Пенсійного фонду.

 

Зростання розміру пенсій відбувається в умовах наявної бази нарахувань, але низького рівня сплачуваності зобов’язань по ЄСВ. 

 

Загальний обсяг заборгованості несплачених до бюджету Фонду зобов’язань зі сплати єдиного соціального внеску в Нікольському району з початку року зріс на 8,6% та склав 2,7 млн грн. Кількість боржників зросла з 150 до 169.

 

Більшої уваги потребують питання ЄСВ, зокрема боржників фізичних осіб, а також трудові відносини та доходи, що знаходяться в тіні та не оформлені офіційно. Станом на 01 січня 2021 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску мають 141 фізична особа-підприємця на загальну суму 2,5 млн грн, що складає 91,3% від загальної суми заборгованості. За 2020 рік 15 юридичних осіб та 77 фізичних осіб-підприємців сплатили борг з єдиного соціального внеску в сумі 629,4 тис.грн. За результатами розгляду на комісії  з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності при Нікольській РДА 55 фізичних осіб-підприємців сплатили борг в сумі 197,0 тис.грн, 15 юридичних осіб-боржників- в сумі 336,1 тис.грн.

 

Одним із основних напрямків роботи управління для забезпечення своєчасного фінансування та виплати пенсій є продовження роботи з виконання Плану заходів щодо забезпечення дотримання законодавства з питань праці та заробітної плати, затвердженого розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 04 травня 2018 р. № 565/5-18.  Протягом 2020 року проведено моніторинг майже 16,7 тисячі відомостей з реєстру застрахованих осіб. За результатами проведеного моніторингу передано матеріалів: до органів ДФС по 5 страхувальниках щодо 5 ЗО, до органів Держпраці по 97 страхувальниках щодо 491 ЗО.

 

Управлінням забезпечено надання на засідання Робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та Робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, які створені при Нікольській та Мангушській райдержадміністраціях, матеріалів за результатами аналізу відомостей реєстру застрахованих осіб по страхувальниках, які мають ознаки порушень законодавства з питань праці та заробітної плати та ініціювання їх розгляду, в т.ч. роботодавців в розрізі видів економічної діяльності, які, виходячи з задекларованої чисельності найманих працівників, мають ознаки використання праці неоформлених трудових відносин. Проведено 18 засідань робочих груп, на яких розглянуто 120 субєктів господарювання.

 

За результатами проведеної роботи 48 страхувальників збільшили рівень заробітної плати 123 застрахованій особі, збільшено фонд оплати праці в сумі 414.5 тис. грн, додатково надійшло єдиного соціального внеску в сумі 91,2 тис. грн. Легалізовано 413 робочих місць з ФОП 1753,4 тис.грн.,  від чого надійшло ЄСВ в сумі 385,8 тис.грн.   

 

Протягом року управлінням було проведено коло заходів, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства про працю в частині мінімальної заробітної плати та відносин у сфері зайнятості населення:

  • надруковано 15 статей в місцевій пресі;
  • розповсюджено 1179 буклетів та листівок;
  • розміщено 231 інформацію на веб-ресурсах управління та інших установ;
  • проведено 2 флешмоба;
  • проведено 18 семінарів та 122 зустрічі в трудових колективах зі страхувальниками, у тому числі 14 семінарів та 34 зустрічі з бюджетними установами (на виконання протокольного доручення засідання колегії облдержадміністрації №8 від 27.09.2018) щодо упередження виникнення порушень при подані звітності.

 

Основними завданнями по наповненню доходної частини бюджету Мангушського об’єднаного управління Пенісійного фонду України у 2021 році визначено виконання планових показників власних надходжень, які адмініструються Пенсійним фондом України, продовження щомісячного моніторингу персоніфікованих даних про заробітну плату та її співставлення  з визначеними індикативними показниками, забезпечення реагування на виявлені ознаки тінізації заробітної плати та продовження інформування застрахованих осіб про набуті соціальні права та наслідки їх звуження внаслідок тінізації. 

 

Для забезпечення стабільного режиму фінансування та виплати пенсій мешканцям району рекомендовано всім структурам, від яких залежить надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду, звернути увагу на вищезазначені питання та вживати заходів щодо недопущення порушення прав застрахованих осіб.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора