До уваги!

Дата: 03.11.2020 14:10
Кількість переглядів: 24

Поліція застерігає: шахраї активізували свою діяльність.
Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну кампанію в Україні та регулярні попередження з боку поліції, громадяни через свою неуважність та безпечність продовжують ставати жертвами шахраїв.
Правоохоронці застерігають громадян від нерозважливих кроків, які можуть в подальшому коштувати втрати заощаджень чи цінних речей, за якими полюють зловмисники. Нікольске відділення поліції радить як власноруч не віддати свої заощадження шахраям.

В умовах карантину та введених обмежень на торгівлю громадяни все більше користуються послугами інтернет-магазинів, не підозрюючи, що на іншому кінці товар їм «продають» аферисти. Аби вберегти населення від злочинів, скоєних щодо них, розглянемо найпоширеніші види шахрайства.
“Вітаємо, ви виграли автомобіль!”
На телефон надходить смс-повідомлення, де вказано, що адресат виграв цінний приз. Але щоб його отримати, потрібно сплатити який-небудь процент від його вартості (нібито податок). Людина переводить кошти, і в результаті залишається і без грошей, і без призу.
“Продаю велосипед. Майже новий”
Інтернет-шахрайство — нині найпоширеніший різновид. Громадяни все більше звикають здійснювати покупки, не виходячи з дому, і так само часто потрапляють до рук зловмисників. Обпектися таким чином можна на чому завгодно: купівлі запчастин, одягу, гаджетів, дитячих речей, меблі, транспорту. У таких випадках головне правило: не ганятися за сумнівними акціями, купувати товари тільки у відомих перевірених інтернет-магазинів, не пересилати повну вартість покупки, а краще за все користуватися накладеним платежем.
“Вітаю, я працівник банку”
З невідомого номеру телефонує незнайомець, та представляючись працівником банку чи будь-якої іншої державної установи, запевняє, що негайно потрібно повідомити номер картки, пін-код, термін її дії чи будь-яку іншу персональну інформацію. Запам'ятайте: такі дані жоден справжній працівник банку не вимагатиме від вас, тим паче по телефону. Всі операції проводяться тільки у відділенні.
“Алло, мамо, я потрапив у біду”
На жаль, дуже поширений вид шахрайства. Людині телефонують та кажуть, що хтось з її близьких потрапив у біду (найчастіше — порушив закон чи потрапив до лікарні). Щоб вирішити проблему, потрібні гроші. Їх можна переслати на картку чи передати незнайомцю, який зараз під'їде. Зловмисники використовують психологічний тиск, представляються співробітниками правоохоронних органів, примушують говорити із ними до тих пір, поки не приїде посильний. У такому випадку потрібно, перш за все, зателефонувати своїй близькій людини. Якщо вона не відповідає, поставити співрозмовнику прості запитання: його прізвище, ім'я, по-батькові, підрозділ, звання, посада. Також варто попросити поспілкуватися з “затриманим” та паралельно викликати справжню поліцію за допомогою “102”.

Якщо на ваш чи телефон ваших близьких надходять сумнівні повідомлення чи дзвінки з проханням повідомити ваші особисті дані (номер банківської картки, пін-коди, термін дії), до вас на вулиці звертаються незнайомці із “проханнями про допомогу”, або ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте, та одразу телефонуйте за номером “102”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора