День людей похилого віку

Дата: 01.10.2020 08:40

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

Другий місяць осені розпочинається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений з 1991 року Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 “Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку”.

День літньої людини – це добре та світле свято, коли вшановують представників старшого покоління. Сьогодні увага влади зосереджена на індивідуальних та соціальних потребах літніх людей, на належній оцінці їхнього внеску в розвиток суспільства. Пенсійний фонд України намагається допомогати цій категорії осіб, постійно оновлюючи і осучаснюючи методи взаємодії працівників органів Фонду та пенсіонерів, що дозволяє отримувати всі необхідні послуги щодо пенсійного забезпечення, навіть без відвідування територіальних управлінь.

За останні роки було створено Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого можна отримувати СМС-повідомлення пенсіонерам про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії; отримувати електронні документи з QR-кодом, які дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах та консульських установах, пред’явлення в банківських установах, органах фіскальної служби, виконавчої служби, територіальних органах міграційної служби; подати документи для призначення пенсії за допомогою сервісу «Автоматичне призначення пенсії» без відвідування управління Фонду; сервіс “Електронна трудова книжка” дозволяє переглядати і надавати інформацію про свою трудову діяльність та у разі втрати паперової трудової книжки не потрібно витрачати час на відновлення даних, адже вони зберігаються в електронному форматі; у «Кабінеті роботодавця» доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав працівників, сплати єдиного соціального внеску та є можливість отримати довідку про трудовий та страховий стаж працівників; отримати довідки ОК-5 та ОК-7.

Працівники Мангушського об’єднаноно управління Пенсійного фонду України завжди піклуються про пенсіонерів, здійснюючи виїзні прийоми громадян, прийоми за місцем проживання, консультації за допомогою телефонного зв’язку та засобом скайп-звязку.

Міжнародний день людей похилого віку покликаний висловити визнання особам старшого віку за їх внесок у розвиток людського потенціалу та економіки. Підтримка та повага до літніх людей має бути глибоко усвідомлена кожним громадянином держави, адже турбота про них – це турбота про себе самого в майбутньому!

Бажаємо всім людям похилого віку міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові !

Мангушське об’єднане управління

Пенсійного фонду України