Урочисте відкриття Кімнати пам'яті в Малинівському НВК

Дата: 25.09.2020 15:42
Кількість переглядів: 63

25 вересня 2020 року голова райдержадміністрації Нікольського району Аліса ВЕСЬОЛКІНА, напередодні дня народження Саєнка Віктора Олександровича, випускника Малинівської середньої школи (нині Малинівського НВК – філії опорного закладу), взяла участь в урочистому відкритті Кімнати пам’яті. В цій кімнаті зібрані матеріали, копії документів, нагород, банери зі світлинами з життя Віктора Олександровича. В органах внутрішніх справ Віктор Саєнко працював з 1993 року. Займав посаду начальника відділення з оформлення дорожньо-транспортних пригод Маріупольської ДАІ МВС України. У вересні 2008 року у званні майора був призначений на посаду начальника ДАІ міста Маріуполя. Під час служби на цій посаді отримав звання підполковника.

Віктор Саєнко брав активну участь у протидії активістам самопроголошеної Донецької народної республіки під час протистоянь у Маріуполі навесні 2014 року.

9 травня під час штурму проросійськими сепаратистами будівлі УМВС Маріуполя Віктор Саєнко вистрибнув з третього поверху, однак залишився неушкодженим. Втім, остаточно вирватися з очеплення Саєнку не вдалося - вже у машині він отримав три вогнепальні поранення, які виявилися смертельними.

Указом Президента України № 543/2014 від 20.06.2014 р. "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу" нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

У грудні 2014 року на черговій сесії міськради Віктору Саєнку було присвоєно звання "Почесний громадянин Маріуполя" (посмертно).

На відкриття завітали поважні гості: мама, сестра, співробітники Саєнка В.О., його друзі.

На заході звучали спогади, вірші, розповіді друзів Віктора Олександровича. Учні школи підготували та провели змістовну екскурсію.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора