ІНФОРМАЦІЯ ВІД НІКОЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Дата: 25.08.2020 15:17

Ми живемо у світі, де професії швидко народжуються та помирають, дипломи вишів не гарантують працевлаштування, а розрив між реальним запитом роботодавців і програмами навчання збільшується.

Така ситуація не тільки ускладнює підліткам вибір професії, а і викликає тривогу у батьків.

У нашому центрі зайнятості функціонує Школа свідомого батьківства «Світ дитини». Під час групових заходів та індивідуальних консультацій дорослі вчаться розуміти, підтримувати та допомагати своїм дітям.

У світі існує близько 50 тисяч професій, але середній школяр володіє інформацією лише про базові – 30-40. Основна роль батьків у виборі майбутньої професії для дитини– створювати середовище, що розвиває. Таке, в якому дитина може досліджувати різні сфери та пробувати себе в різному. Для того, щоб потім обирати виважено та базуючись на власному досвіді.

Для турботливих батьків ми підготували чек-лист!

Коротко про те, як допомоги дитині обрати професію:

• не наполягати на своєму виборі і дати дитині самій визначитися;

• розповісти, які професії зараз потрібні;

• пропонувати ті професії, які зацікавлять дитину;

• дати максимум інформації про різні професії;

• показати неочевидні рішення: спеціальності, про яких у вашій області не чули;

• не шукати сумнівні тести в інтернеті, а звернутись до фахівця (наприклад, до профконсультанта центру зайнятості).

Є питання? Звертайтесь до Нікольського районного центру зайнятості!

Зателефонуйте нам  (06246) 2-19-74.

Напишіть nikolcz@donocz.gov.ua / Viber +38-095-383-60-61

Або приходьте! Дотримуйтеся правил карантину. Не забувайте про маску!