ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ ! ВІДДІЛ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ ІНФОРМУЄ

Дата: 19.08.2020 14:45

ЗМІНА ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ. НОВІ МОЖЛИВОСТІ!!!

Виборчий кодекс України закріпив можливість зміни виборчої адреси без зміни місця реєстрації – це дозволяє значній частині виборців проголосувати за місцем фактичного проживання.

Кожен виборець незалежно від того, де зареєстроване його місце проживання, може змінити свою виборчу адресу відповідно до фактичного місця проживання та проголосувати на виборах.

Куди звертатись, щоб змінити виборчу адресу?

Виборцю потрібно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем, де він фактично проживає.

Які  документи потрібно подавати?

Пред’явити паспорт – документ, що посвідчує особу та підтверджує, що особа є громадянином України. Якщо в особи немає паспорту (у разі недавнього набуття громадянства України), така особа пред’являє тимчасове посвідчення громадянина України.

Подати заяву про зміну виборчої адреси, форму якої можна знайти як на сайті Державного реєстру виборців чи Центральної виборчої комісії, так і в приміщенні відділу ведення Державного реєстру виборців.

Яким чином подавати документи?

Заява про зміну виборчої адреси може бути подана до відділу ведення Державного реєстру виборців в паперовій або електронній формі.

Заява в паперовій формі подається виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України «Про електронні довірчі послуги» (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет. Така заява повинна містити адресу електронної пошти. Для подання заяви онлайн, необхідно заповнити електронну форму, розміщену на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії. Про подання заяви в електронній формі на вказану виборцем адресу електронної пошти надсилається повідомлення про результати розгляду заяви. На розгляд заяви передбачено 15 днів з моменту її отримання.

Коли можна змінювати виборчу адресу?

Нові правила зміни виборчої адреси вступили в дію з 1 липня 2020 року. Заяву про зміну виборчої адреси можна подавати не пізніше ніж на п’ятий  день з дня початку виборчого процесу виборів.

Тож, з 1 липня 2020 року до 9 вересня 2020 року (5-й день виборчого процесу місцевих виборів 2020 року) кожен виборець зможе змінити виборчу адресу та проголосувати вже за новою виборчою адресою на місцевих виборах 25 жовтня цього року.

Повторно змінити виборчу адресу виборці зможуть не раніше ніж через 1 рік після дати внесення до Державного реєстру виборців останньої зміни виборчої адреси.