УВАГА!!! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!!!

Дата: 06.08.2020 11:40

Спалювати сміття, сухе листя та стерню заборонено!

Стаття 50 Конституції України проголошує, що кожен має право на безпечне для життя і здоров'ядовкілля та на відшкодуваннязавданоїпорушеннямцього права шкоди.

Важливою складовою безпечного довкілля є чисте повітря.

Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу, особливо в умовах спекотного літа.

Нагадуємо громадянам, жителям населених пунктів району, сільськогосподарським виробникам, фермерам, керівникам підприємств, установ та організацій, що  законодавством України забороняється спалювання всіх видів відходів на територіях домоволодінь і в сміттєзбірниках,випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах.

Відповідальність за порушення цих вимог передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Устатті 77-1Кодексу зазначено:

випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища,тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу

Згідно статті 245Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Сектор містобудування, архітектури та захисту довкілля

відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та захисту довкілляНікольської райдержадміністрації