До уваги!

Дата: 23.07.2020 09:51

До уваги одержувачів допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим особам

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» від 2 червня 2020 року №646-IX, розроблено та подано на розгляд Уряду проект Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» яким, зокрема, передбачено зміну алгоритму розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям з 01 липня 2020 року.

Зазначеним Законом України, внесено зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», згідно з якими для призначення, виплати та припинення виплати допомоги на дітей одиноким матерям додатково застосовується умови призначення, виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, проектом постанови передбачається врахування майнового стану як при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим, так і при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям для призначення допомог. при зверненні заявники за вказаними видами допомоги необхідні заповнювати розділи декларації в частині у власності особи житла та транспортних засобів.

Прийом заяв з необхідними документами та декларацій про доходи та майновий стан осіб буде здійснюватися для всіх осіб, які звертатимуться з липня 2020 року до управління соціального захисту населення, але призначення відповідних допомог для таких осіб  буде здійснюватися після прийняття Кабінетом Міністрів України та набрання чинності.

Водночас інформуємо, що проектом постанови передбачається встановити, що державна соціальна допомога малозабезпеченим та допомога на дітей одиноким матерям, які звернулися за її призначення у липні-серпні 2020 року, буде призначено та проведено виплати починаючи з липня 2020 року.

Також повідомляємо, що через впровадження карантину на території України з 12 березня 2020 року, виплати одержувачів допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим особам були продовжені масовим перерахунком у раніше призначених розмірах до 31.07.2020 року.

Просимо звертатися до управління соціального захисту населення  Нікольської райдержадміністрації перший поверх кабінет 108, телефон для контакту 2-04-67.