YASNO підвищив ефективність освітлення в цеху ММК імені Ілліча

Дата: 07.07.2020 10:24

YASNO підвищив ефективність освітлення в цеху ММК імені Ілліча на 82%
7липня2020
На металургійному комбінаті ММК імені Ілліча Групи Метінвест постачальник електричної енергії та енергоефективних рішень YASNO профінансував і виконав модернізацію освітлення в цеху холодної прокатки (ЦХП). Понад 600 енергоефективних стельових LED-світильників підвищили рівень освітленості робочих місць і дозволили знизити витрати на електроенергію на 5 млн грн на рік.
Для реалізації проєкту фахівці енергосервісної компанії YASNO Efficiency підібрали спеціальні LED-світильники з урахуванням особливостей технологічних процесів цеху. Зокрема, в цеху холодної прокатки відбувається травлення металу, що змінює рівень кислотності в приміщенні. У зв'язку з цим до світильників і кабельно-провідникової продукції висувалися підвищені вимоги по захисту від впливу навколишнього середовища. Нові енергоефективні світильники підвищать рівень освітленості цеху та дозволять знизити витрати електроенергії на 3 млн кВт?год або 5 млн грн на рік.
Щебуло виконано заміну кабельно-провідникової продукції на ділянках ЦХП. А в машзалічотирьохклітьового стану встановлено сучасні акумуляторні батареї для забезпечення режиму безперебійного електропостачання.
ММК імені Ілліча та YASNO Efficiency планують продовжити співпрацю. На черзі – сьомий за рахунком спільний проєкт – оновлення освітлення робочих майданчиків на аглофабриці меткомбінату. В межах договору з модернізації освітлення YASNO Efficiency встановить більш 1400 LED-світильників з гарантійним терміном експлуатації понад 5 років. Додаткова економія електроенергії складе понад 4,5 млн кВт?год на суму близько 7,6 млн грн на рік.
Заміна існуючих світильників на LED-світильники в цих двох проєктах дозволить ММК імені Ілліча щорічно економити понад 12 мільйонів гривень і знижувати викиди СО2 на 5,9 тис. тонн.
«Модернізація освітлення відіграє важливу роль у поліпшенні умов праці та підвищення рівня безпеки на робочих місцях, а також дає можливість спрямувати зекономлені кошти на розвиток підприємства. Ми оцінили ефект від раніше реалізованих проєктів з енергоефективності і готові рухатися далі», — зазначив генеральний директор ММК імені Ілліча Тарас Шевченко.
«Додатковим ефектом проєктів з енергоефективності є підвищення промислової безпеки, комфорт для співробітників, поліпшення екологічних показників. В результаті реалізації шести енергоефективних проєктів на ММК імені Ілліча економія ресурсів на комбінаті склала близько 60 млн грн на рік, а скорочення викидів СО2 досягла 30 тис. тон на рік», - повідомив директор YASNO EfficiencyСергій Чулков.
Всього YASNO Efficiency реалізував на ММК імені Ілліча шість енергозберігаючих проєктів. У двох листопрокатних цехах, киснево-конвертерному цеху і холодної прокатки провели модернізацію освітлення. Ще два проєкти стосувалися реконструкції компресорної та заміни газових пальників на аглофабриці.

Довідка:
YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності та дляелектромобілів, що надає послуги для 3,5 мільйонів українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня, запроваджує онлайн-сервіси для обслуговування клієнтів. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективнінабори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.