ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

Дата: 09.06.2020 07:49

ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА

«Електронна трудова книжка» - ще один корисний сервіс Пенсійного фонду, який дає змогу громадянам дізнаватися детальну інформацію про свою трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески.

Як передати скан-копії паперової трудової книжки до Пенсійного фонду України для внесення даних до Реєстру застрахованих осіб?

Для цього вам потрібно зайти на портал електронних послуг Пенсійного фонду України: https://portal.pfu.gov.ua/ за допомогою кваліфікованого електронного цифрового підпису (ЕЦП) або авторизуватись на сайті вебпорталу за допомогою GovID - інтегрованої системи електронної ідентифікаці.

Далі все просто: у правому верхньому куті натисніть поле «Вхід», потім оберіть спосіб входу: авторизуватись можна за допомогою КЕП (ЕЦП-електронний цифровий підпис) або за допомогою GovID - інтегрованої системи електронної ідентифікаці: звичайні фізичні особи (працівники) мають обрати «Фізична особа», а роботодавці (як юридичні особи, так і ФОП) мають обрати «Юридична особа».

Якщо Ви використовуєте ЕЦП, то із списку АЦСК оберіть свого надавача послуг ЕЦП (в якому ви отримали електронний підпис) та укажіть шлях до вашого ключа ЕЦП, введіть свій пароль до нього. Для входу до свого особистого кабінету залишиться натиснути зелену кнопку «Увійти з ЕЦП».

Авторизація за Gov ID - оберіть пункт меню “За GovID” та оберіть за допомогою якого оператору зв’язку Ви будете авторизуватись. Далі, в залежності від обраного оператора мобільного зв’язку або банку, буде проведена операція авторизації.

Після підтвердження передачі персональних даних буде здійснено вхід до особистого кабінету на веб порталі електронних послуг.

Потім, зліва, у розділі «Комунікації з ПФУ» обираєте сервіс «Надання скан-копій трудової книжки». Перед внесенням скан-копій система видає коротку інструкцію, уважно ії прочитайте.

Сканувати можна:

-  або окремо кожну сторінку трудової книжки і зберегти їх у форматі JPG;

- або відразу всі сторінки трудової книжки і сформувати один (загальний) файл у форматі PDF. Розмір кожного файлу (сканованої копії документу) не повинен перевищувати 1 Мб.

Натиснувши на кнопку «Продовжити», ви перейдете безпосередньо до розділу завантаження. Далі відправляємо скан-копії до Пенсійного фонду України.

Якщо ви зайшли у систему як фізична особа, то побачите власні дані.

Роботодавець може заповнити форму на свого працівника. Потім потрібно натиснути кнопку «Додати файл» та обрати заздалегідь підготовлені скан-копії трудової книжки. Не забудьте поставити «галочку» про те, що даєте згоду на обробку персональних даних у спеціальному полі.

Нагадуємо: роботодавці мають відправити скановану копію такої згоди.

Натискаєте «Відправити до ПФУ» і копія вашої трудової книжки буде передана до Пенсійного фонду України.

Увага ! Якщо працівник загубив трудову книжку чи в ній відсутня якась інформація про трудовий стаж, то потрібно буде надати скан-копії документів про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637. Такі скан-копії мають містити всі сторінки та поля відповідних документів, бути придатні для сприйняття їх змісту, зокрема, дані про серію та номер бланків документів.

Оцифрування відомостей про трудову діяльність працівника на підставі сканованих копій документів здійснюватиме відповідальна особа органу ПФУ шляхом доповнення персональної облікової картки в Реєстрі застрахованих осіб інформацією, наявною в завантажених сканованих копіях документів.

Отримати інформаційну та методологічну підтримку можливо за телефонами управління :

(06246) 2-04-73  та  (06246) 2-14-73.