25 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗНИКЛИХ ДІТЕЙ

Дата: 25.05.2020 10:35

25 травня – Міжнародний день зниклих дітей

Із 2002 року в усьому світі 25 травня з ініціативи Міжнародного центру пошуку зниклих та експлуатованих дітей відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей.Це дуже трагічна дата, особливо для тих сімей, яким довелося пережити таке горе.

Символ цього дня маленька квіточка - синя незабудка. Назва рослини говорить сама за себе: не забувай, пам’ятай мене.

Проблема зниклих дітей є актуальною і для нашої області.Діти без нагляду –  це переважно результат батьківської недбалості.Основними причинами залишення дітьми сімей є низький рівень виховання, конфлікти у родині та з однолітками, недостатня увага з боку батьків,залишення дітей без догляду, схильність підлітків до бродяжництва.

Протягом  2019 року до територіальних підрозділів поліції Донецької області надійшло 934 заяви та повідомлення щодо зникнення неповнолітніх

Упродовждобипрацівникам поліції вдалосярозшукати 898(96%) дітей, щозменшилоризиквчиненнявідноснонихпротиправнихдій. На кінець року залишилися нерозшуканими 5 неповнолітніх.

У 1 кварталі 2020 року до територіальних підрозділів поліції надійшла171 заява та повідомлення щодо  зникнення дітей.

Протягомдоби,після звернення рідних про розшук дитини, вдалося встановити  місце перебування161 (94%) дитини.

Протягом двох років до Нікольського ВП Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області надійшли5 заявпро зникнення дітей, усі були розшукані та повернуті до рідних.

Разом з тим, безвісно зниклі діти - справа не лише батьків чи рідних дитини.

Якщо будь-кому стало  відомо про те, що дитина зникла – пошук треба розпочинати негайно:

звернутися до поліціїособисто або за номером 102;

зателефонувати на безкоштовнугарячулінію за номером 0 800 500 202, де допоможутьскласти план подальшихдій,приймутьзаяву про зниклудитину;

зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію Служби розшуку дітей «Магнолія-ТВ» за номером 11600;

зателефонувати до швидкоїдопомоги за номером 103;

до медичнихзакладів для отриманняінформації про осіб, які поступили на госпіталізацію.

Крім того, необхідно зв’язатись зі знайомими, родичами, друзями, які можуть володіти інформацією про місцезнаходження дитини.Зателефонувати до місць, де дитина могла затриматись,чикуди, швидше за все, прямувала б в тій чи іншій ситуації (затрималась у друзів, поїхала до родичів, пішла у місце, про яке  не хотіла нікого повідомляти -до лісу, водоймища тощо).

Якщодитиназникла за містомчи в селі, такожможна самостійноорганізуватипошуковігрупи.

Важливо пам’ятати, що небайдужість та людяність кожного з нас може не лише допомогти дитині, а іноді навіть врятувати їй життя!

Служба у справах дітей райдержадміністрації