День пам'яті жертв політичних репресій

Дата: 15.05.2020 13:01

15 травня 2020 року  напередодні  Дня пам'яті жертв політичних репресій голова Нікольської  райдержадміністрації Аліса ВЕСЬОЛКІНА. голова Нікольської районної ради Василь МІТЬКО, Малоянисольський сільський голова Євгенія БАХЧИСАРАЙ  вшанували пам'ять жертв політичних репресій покладанням квітів до пам'ятника Г.КОСТОПРАВУ в с.Малоянисоль Нікольського району.

В  Україні щороку у третю неділю травня  відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. В цей день ми знову згадуємо жертв політичних репресій, які загинули від рук сталінських катів. Ми згадуємо тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою священиків та віруючих. Згадуємо розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.

Сьогодні жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути.

Тому ми повинні всі разом, як єдиний український народ, відновлювати свою історичну пам’ять. Ми повинні досліджувати свою правдиву історію і свідчити про неї перед майбутніми поколіннями та світом. Розкриття правди про страшні злочини минулого  – один з найкращих способів вшановувати пам’ять жертв політичних репресій.

З кожним роком залишається все менше живих свідків того лихоліття. Наш обов'язок - берегти їхні спогади, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих співвітчизників.

У 2020 році виповнюється 83 роки  з початку «грецької операції» НКВС, жертвами якої за останніми даними, стали близько 14 тисяч греків. Не оминула ця трагедія і мешканців села Малоянисоль . Із 109 заарештованих малоянисольців 108 було розстріляно. Пам’ять загиблих односельців вшановує пам’ятний знак, встановлений в селі Малоянисоль.

Помолімося ж за вічний спокій невинно закатованих. Світла їм пам'ять.