Управління соціального захисту населення інформує!!!

Дата: 06.05.2020 11:43

До уваги фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до І і ІІ групи платників єдиного податку, та на вихованні яких є дітивіком до 10 років

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року за № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми», фізичні особи-підприємці, які належать до першої та другоїгрупиплатниківєдиногоподатку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року, мають право на отримання соціальної підтримки від держави на кожну дитину до 10-річного віку у розмірі прожиткового мінімуму.

Розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років становить 1779, 00 гривень; для дітей віком від 6 до 10 років – 2 218,00 гривень.

Допомога на дітей призначається з місяця звернення і виплачується через банківські установи. Виплату допомоги запроваджено на період карантину та на один місяць після дати його скасування.

Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву за відповідною формою та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

У паперовій формі заявник подає такі документи:

• копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
  • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  • копію документа, що підтверджує право на постійне  проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • копію рішення про встановлення опіки (у разіздійсненняопіки над дитиною).

В електронній формі необхідно подати:

• фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);
  • фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  • фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • фото копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Відомості в електронному вигляді без надання фотокопій документів надаються через інформаційні системи Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. При цьому, на заяву та документи, щоподаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. Відомості про прізвище, ім’я та по батькові заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, щопосвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

Необхідні документи подаються Управлінню соціального захисту Нікольської райдержадміністрації за адресою: Донецька область, Нікольський район, смт Нікольське, вул.Свободи 112, каб. 108, телефон для довідок (06246) 20467, 21343.

До прикладу На вихованні у сім’ї є діти 5–ти та 9-ти років. Тато є підприємцем, належать до першої групи платників єдиного податку, ним сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця. У разі  звернення за допомогою родина отримає 3 997,00 гривень.

Начальник управління С.АЛІПА